Коментар з приводу ситуації, що склалася на рынку ОСПЦВ (ОСАГО), СЕО РинокСтраховка Павла Науменка

Pavlo
Pavlo N 04.05.2021
ПОДІЛИТИСЯ:

Коментар по ситуації, що склалася на ринку ОСАЦВ (ОСАГО), СЕО РинокСтраховка Павла Науменка

Залишаться тільки перевірені дисципліною і часом страховики

Якісний страховий ринок - це перш за все довіра до страхових компаній і впевненість, що в скрутну ситуацію страхова компанія здійснить повний і своєчасний фінансовий захист. На жаль, в 2021 році в Україні все ще не сформований належний рівень довіри до страхових компаній. Основні причини - це болісний досвід минулого і недостатня прозорість і відкритість сьогодення.

Саме тому, на щастя, немає ніякого "вільного" страхового ринку, а є страховий ринок, який повинен строго регулюватися. З літа минулого року він регулюється НБУ. В перехідній і складний 2020 рік Національний Банк України "придивлявся", вивчав і готував методологію для більш правильного і "жорсткого" регулювання галузі. І ось навесні +2021 з'явилися перші результати.

Всього за 3 (три) засідання без виїзних перевірок було прийнято рішення про призупинення всіх ліцензій (в тому числі і по ОСАГО) для страхових компаній "Глобал-Гарант", "Ю.Ес.Ай", "Ю.Бі.Ай" і "МСК". Компанії на цілих 1,5 місяця (до 03.06.2021) припинять діяльність по укладенню нових договорів по автоцивілки, і подейкують, що вони і зовсім вже можуть не отримати можливість продавати ОСАГО.

Ще двом страховим компаніям "АСКА" і "АСКО ДС" наказано зобов'язання усунути проблеми (але поки без призупинення дії ліцензій).

Image Description

Що послужило причиною таких жорстких заходів?

НБУ посилається на 4 базових показника:

  • норматив платоспроможності
  • норматив достатності капіталу
  • норматив ризикованості операцій
  • гарантійний фонд

За всіма показниками 4-ка компаній продемонстрували невтішний результат. Дефіцит необхідних активів перевищує 50%, що є небезпечним сигналом. Адже якщо ця цифра буде рости далі, як страхові компанії будуть нести відповідальність перед своїми клієнтами? Чим виплачувати відшкодування? Щоб зупинити наростаючий ком зобов'язань, НБУ було прийнято рішення тимчасово призупинити ліцензії для усунення цих проблем.

Двом іншим компаніям пощастило більше. Ліцензії страхових компаній "АСКА" і "АСКО ДС" залишилися чинними. Страховики повинні усунути проблеми в термін до 04.06.2021. На відміну від першої 4-ки, у АСКА потрібно усунути проблему з нормативом платоспроможності, а АСКО ДС з гарантійним фондом.

Вцілому, дії НБУ - це хороший сигнал того, що галузь буде поліпшуватися і укрупнюватися. Так, багато чого ще слід поліпшити і прийняти (наприклад ЗУ Про ОСЦПВ, щоб збільшити ліміти відповідальності, не враховувати амортизаційний знос і ін.), Але перші кроки регулятора дають зрозуміти, що ринок ОСАГО - це важливий локомотив і дорожнього руху в цілому, і здорового страхового ринку зокрема. Ринку, на якому залишаться тільки перевірені дисципліною і часом страховики. І клієнти на цьому ринку повинні бути повністю захищені.

Вищевказаним страховим компаніям ми щиро бажаємо усунути вищевказані проблеми, тим самим довести свою компетентність і високу ділову репутацію. Адже справедливості заради, потрібно відзначити, що успішний не той хто не помиляється, а той хто вміє піднятися.

ПОДІЛИТИСЯ: