питання-відповіді

Знайдіть відповіді на найпоширеніші питання зі страхових продуктів

Осаго

Поліс ОСАГО (Автоцивілка, ОСЦПВ) - це поліс (договір) обов'язкового страхування відповідальності водіїв перед третіми особами. Поліс є обов'язковим згідно однойменного Закону України № 1961-IV «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Поліс ОСАГО передбачає фінансову компенсацію в ДТП в розмірі до 130000 грн. за шкоду заподіяну майну потерпілим і до 260000 грн. за шкоду заподіяну життю або здоров'ю потерпілим. Фінансову компенсацію в рамках лімітів (130000 грн. і 260000 грн.) здійснює не винна в ДТП особа, а страхова компанія винуватця в ДТП. Фінансова компенсація за ОСАГО зменшується на розмір франшизи.


Поліс ОСАГО є або паперовий документ (один зелений, жовтий або чорно-білий аркуш формату А4) або електронний документ у вигляді PDF-файлу (електронний поліс ОСАГО).

Електронний поліс ОСАГО - це поліс ОСАГО, який не обов'язково показувати в паперовому вигляді. На відміну від "звичайного", паперового, бланкового зеленого або жовтого полісу ОСАГО, електронний поліс ОСАГО можна показувати прямо з екрану телефону (або іншого гаджета). З 27.03.2019 р згідно п.2.1. ПДР, Електронний поліс ОСАГО є PDF-файлом - який можна показувати прямо з екрану телефону. Якщо ви хочете звичайний паперовий поліс ОСАГО, ви завжди зможете "перетворити" ваш електронний поліс - в паперовий: для цього вам достатньо роздрукувати електронний поліс ОСАГО (PDF-файл) на звичайному чистому аркуші А4.


Електронний поліс ОСАГО має таку ж юридичну силу як і колишній бланковий-паперовий поліс ОСАГО, але на відміну від бланкового полісу, електронний поліс ОСАГО має ряд переваг:


1) електронний поліс ОСАГО можна оформити не виходячи з дому;

2) електронний поліс ОСАГО моментально потрапляє в базу МТСБУ після його оформлення, на відміну від бланкового;

3) електронний поліс ОСАГО неможливо втратити: адже він автоматично надходить на ваш e-mail після оформлення;

4) якщо навіть ви забудете дату і час відправлення електронного полісу ОСАГО на ваш email, ми завжди зможемо його вам продублювати;

5) якщо ви роздрукуєте Електронний поліс ОСАГО на звичайному аркуші А4, у вас буде звичний паперовий поліс ОСАГО.

Розрахувати вартість ОСАГО від різних страхових компаній України в одному місці, об'єктивно порівняти всі варіанти ОСАГО, вибрати найбільш підходяще ОСАГО і купити ОСАГО онлайн не виходячи з дому / офісу - ви можете всього за 5 хв. за допомогою онлайн сервісу за посиланням http://rinokstrahovka.ua/osago


На першому етапі вам необхідно розрахувати вартість ОСАГО різних страхових компаній. Для цього вам достатньо обрати потрібні параметри транспортного засобу (наприклад "Легковий авто" і об'єм двигуна "до 1600 см.куб.") й адресу реєстрації власника авто за техпаспортом (згідно з новими правилами, з 22.09.2019, адреса реєстрації власника визначається тільки згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ (тобто техпаспорту), навіть якщо прописка власника вже змінилася, і навіть якщо страхувальник не власник - вартість визначається за адресою (населеному пункту) власника виключно в техпаспорті. Натискаємо кнопку "Розрахувати".


Після натискання кнопки "Розрахувати", ми переходимо на другу сторінку, де представлені різні варіанти страхування ОСАГО онлайн в залежності від ціни, страхової компанії, франшизи, інших опцій та знижок від сервісу # Ринокстраховка.


Вибираємо найбільш підходяще ОСАГО, натиснувши кнопку "Придбати". Вводимо номер мобільного телефону, email, Прізвище, Ім'я, По батькові (бажано українською мовою) і натискаємо кнопку "Далі".


Вводимо реєстраційний державний номер авто (для авто, зареєстрованих в Україні, - великі українські літери і цифри, для іноземних авто (евроблях) - великі латинські літери і цифри), і натискаємо кнопку "Далі". Номер авто зазначений в техпаспорті.


Вводимо інші дані авто, якщо за номером авто вони не підтягнулися: Марку, Модель, Номер кузова (VIN - не більше 17 символів, виключення символи O, Q, I), Рік випуску. Якщо навіть ці дані авто автоматично підтягнулися, про всяк випадок перевірте їх правильність і в разі помилки виправте. Ці дані авто вказані в техпаспорті. Натисніть "Далі".


Після цього переходимо на сторінку введення адреси і персональних даних. Вибираємо зі списку населений пункт (це вже адреса прописки страхувальника (тобто клієнта), він може не збігатися з адресою реєстрації власника по техпаспорту - не плутайте ці дві адреси). Вводимо вулицю (проспект бульвар провулок і т.д.), номер будинку, номер квартири (якщо є).


Вводимо номер ідентифікаційного коду (10 цифр, за цим номером також перевіряється дата народження, яка вказується автоматично).


Вибираємо документ, що посвідчує особу (паспорт, id-паспорт, водійське посвідчення, посвідка на проживання). Вводимо серію і номер документа, ким і коли виданий.


Натискаємо кнопку "Далі".


Перед оплатою перевіряємо введені дані, дату початку і закінчення поліса ОСАГО, і якщо все правильно переходимо до оплати.


Оплата можлива по карті (VISA, MasterCard) за системою LiqPay або банківським переказом. За системою LiqPay оплата і підтвердження відбуваються моментально. Підтвердження банківським переказом може зайнятий до 3-х днів. Тому ми рекомендуємо оплачувати по карті за системою LiqPay.


Якщо всі дані були введені вірно, в робочий час (з 9 до 18) в будні дні (Пн-Пт), то поліс автоматично згенерується і прийде на ваш email протягом 5 хв. Таким чином ви станете володарем електронного полісу ОСАГО (у вигляді PDF-файлу).


Якщо є якісь зауваження до введених даних, або технічні роботи на сервісах страхових компаній, МТСБУ і т.д., поліс може відразу не згенеруватися, але не турбуйтесь, поліс ОСАГО згенерується пізніше (в крайньому випадку на наступний день). Тому ви завжди зможете зв'язатися з нами за Viber-ом 0671074700 та уточнити деталі можливої ​​затримки.

Після оформлення поліса ОСАГО онлайн протягом 5 хвилин на ваш email надійде Електронний поліс ОСАГО. Це електронний файл PDF, який можна показувати прямо з екрану телефону. Якщо ж електронний поліс ОСАГО (PDF-файл) роздрукувати на звичайному аркуші А4 - у вас буде паперовий поліс ОСАГО.


За вашим проханням менеджер RinokStrahovka в будь-який момент може відправити вам електронний PDF-поліс ОСАГО на ваш Viber, Telegram або email.


Тому після отримання електронного полісу ОСАГО (PDF-файл) рекомендуємо зберегти його в пам'ять вашого телефону (планшета), щоб поліс завжди був під рукою, не залежно від роботи інтернету, вайберу або телеграму.


Електронний поліс ОСАГО - це файл у форматі PDF. Після оформлення полісу ОСАГО він автоматично надійде на вказаний вами email. Якщо з якоїсь причини поліс в форматі PDF не надійшов на вашу електронну пошту (помилка в email або ін.), не турбуйтесь - ми завжди зможемо відправити його вам повторно і на email, і на вайбер, і на телеграм якщо потрібно.


Електронний поліс ОСАГО (файл PDF) - це поліс (договір) в якому вказується назва й реквізити страхової компанії, телефон підтримки, сума страхового покриття (130000 грн. І 260000 грн.), розмір франшизи, персональні дані клієнта-страхувальника, дані транспортного засобу з техпаспорта, населений пункт реєстрації власника з техпаспорта, термін полісу страхування ОСАГО, вартість полісу ОСАГО, а також QR-код, за яким і ви, і поліція, і будь-яка інша 3-тя особа, моментально зможе перевірити дійсність цього полісу в базі МТСБУ.

Щоб визначити вартість ОСАГО онлайн від провідних страхових компаній, в одному місці, на сервісі за посиланням http://rinokstrahovka.ua/osago, необхідно знати (або подивитися в техпаспорті):


1) тип транспортного засобу (легковий, вантажний, автобус або мотоцикл);


2) під-тип транспортного засобу (для легкових авто - це або об'єм двигуна або електромобіль; для вантажних авто - це вантажопідйомність; для автобусів - це кількість місць, для мотоциклів - об'єм двигуна);


3) населений пункт реєстрації власника авто з техпаспорта (подивіться в техпаспорті графу "населений пункт" власника). Якщо ваше ТС зареєстровано не в Україні (іноземне авто, "евробляха"), поруч з графою "населений пункт" натисніть галочку "адреса власника за межами України".



Важливо!


1) якщо ви використовуєте авто в якості таксі - розрахунок вартості зроблять наші менеджери за телефоном або viber 0671074700

2) якщо ви хочете придбати пільгове (пенсійне) ОСАГО зі знижкою - розрахунок вартості зроблять наші менеджери за телефоном або viber 0671074700

3) якщо вам необхідно ОСАГО на іноземне авто (евробляха) на термін менше року - розрахунок вартості зроблять наші менеджери за телефоном або viber 0671074700

4) якщо вам необхідно ОСАГО на українське авто з тимчасовою реєстрацією на термін менше року - розрахунок вартості зроблять наші менеджери за телефоном або viber 0671074700

5) ОСАГО на автобуси робиться на термін не більше 6 міс.

Щоб оформити ОСАГО (автоцивілку) онлайн необхідні наступні дані:



1) Номерний знак, марка, модель, номер кузова (VIN), рік випуску, тип транспортного засобу, населений пункт реєстрації власника авто (всі ці дані вказані в Свідоцтві про реєстрацію ТЗ (Техпаспорт на авто));


2) Прізвище, Ім'я, По батькові, дата народження, серія, номер, ким, коли виданий документ, що засвідчує особу (ці дані необхідно заповнювати українською мовою з документа, що посвідчує особу (паспорт, id-паспорт, водійське посвідчення, або вид на проживання);


3) Ідентифікаційний код (10-значний податковий номер);


4) Адреса (офіційна адреса реєстрації клієнта-страхувальника, прописка в паспорті);



Таким чином для того щоб оформити поліс ОСАГО необхідно мати при собі:


1) свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт);

2) документ, що засвідчує особу (паспорт, id-паспорт, водійське посвідчення або дозвіл на проживання);

3) ідентифікаційний код (ІПН код).

З 22.09.2019 для того щоб визначити вартість ОСАГО, необхідно знати "параметри транспортного засобу" (наприклад, легковий авто з об'ємом двигуна до 1600 куб.см.) і "адресу реєстрації власника авто за техпаспортом". "Адреса реєстрації власника авто за техпаспортом" можна побачити тільки в техпаспорті (свідоцтві про реєстрацію ТЗ) в графі "Населений пункт". До уваги береться тільки цей населений пункт "прописки" власника з техпаспорта. Не плутайте його з пропискою власника з цивільного паспорта або пропискою клієнта-страхувальника ... Тільки населений пункт власника з техпаспорта береться до уваги при визначенні вартості ОСАГО.

Поліс ОСАГО - це страхування відповідальності водіїв перед 3-ми особами. Стандартний (не пільговий) поліс ОСАГО страхує відповідальність всіх можливих водіїв забезпеченого транспортного засобу. Тобто страховка ОСАГО робиться як би "на всіх" водіїв ,хто сяде за кермо автомобіля. Тобто відповідальність всіх водіїв транспортного засобу застрахована перед 3-ми особами за стандартною страховкою ОСАГО в Україні.


Але робиться поліс ОСАГО тільки на одну людину (на страхувальника). Як правило це або власник або фактичний власник або людина, яка найчастіше за кермом авто. Але це не обов'язково: можна робити страховку на будь-яку повнолітню, дієздатну людину. Але незважаючи на це, поширюється поліс на всіх можливих водіїв, які мають законне право на управління ТЗ.


Важливою перевагою електронного полісу ОСАГО над звичайним бланковим, є те що бланковий поліс - тільки в одному екземплярі: це означає що кожен раз при зміні водія потрібно не забувати передавати цей поліс новому водієві. А електронний поліс можна навіть не друкувати, а надіслати ел.поштою або вайбером або роздрукувати кожному водієві окремий поліс.

Розмір базового платежу (зараз 180 грн.) І поправочних коефіцієнтів регулюється Законом № 1961-IV "Про ОСЦПВ" і МТСБУ. Але розбіг варіації допустимих поправочних коефіцієнтів настільки великий, що можна з упевненістю говорити що кожна страхова компанія регулює і встановлює вартість автоцивілки залежно від своєї тарифної політики, рівня збитковості, конкурентного середовища та інших важливих факторів.


Також, законодавством визначено максимальну франшиза в розмірі 2600 грн. Але на ринку існують й інші варіанти ОСАГО в залежності від франшизи: 2600 грн., 2500 грн., 2000 грн., 1500 грн., 1300 грн., 1000 грн., і НУЛЬ. Чим менше франшиза - тим вище ризик, тому вище страховий платіж. Навіть одна страхова компанія може запропонувати 3 (три) різних ціни на один і той же автомобіль в залежності від розміру франшизи.


Крім тарифної політики, рівня збитковості та франшизи, ціна може відрізнятись якщо компанія пропонує додаткові опції: технічна допомога в дорозі, пряме врегулювання і т.д.


Ось наприклад, на сьогодні, мінімальна ціна з урахуванням знижки від RinokStrahovka, для легкового автомобіля з об'ємом двигуна до 1600 куб.см. якщо адреса реєстрації власника м. Київ - 890 грн. А максимальна ціна - 2281 грн. Як бачимо різниця в ціні на обов'язкове страхування ОСАГО - більш ніж в 2 (два) рази.

Обов'язкове страхове покриття (страхова сума) за полісами ОСЦПВ (ОСАГО) на сьогодні становить 260 000 грн. за життям і здоров'ям потерпілих та 130 000 грн. за майном потерпілих. Саме в цих лімітах страхова компанія несе відповідальність перед третіми особами замість винуватця. Страхове покриття з Європротоколу (фіксація ДТП без поліції) обмежується 50 000 грн.
Обов'язковий ліміт покриття (260 000 грн. і 130 000 грн.) можна збільшити завдяки договору добровільного страхування відповідальності (ДЦВ).

Згідно із законодавством України поліс ОСАГО-Автоцивілки покриває до 130 000 грн. по майну і до 260 000 грн. по життю здоров'ю. Якщо буде перевищено цей ліміт, то винуватцю доведеться оплачувати різницю потерпілим вже зі своєї кишені. Щоб завчасно збільшити ліміт своєї відповідальності рекомендуємо придбати поліс ДЦВ.


ДЦВ дозволяє збільшити обов'язковий ліміт відповідальності, щоб загальна відповідальність була більша ніж встановлена законодавством.


Наприклад, якщо є поліс ОСАГО і додаткове ДЦВ на 100 000 грн. по майну, це означає що загальний ліміт відповідальності по майну буде вже 130 000 + 100 000 = 230 000 грн. Таким чином страхова компанія у разі перевищення ліміту виплатить постраждалим більше, і винуватцю не доведеться платити різницю зі своєї кишені.


На сьогодні існують ДЦВ з покриттям + 1 000 000 грн.


Поліс ДЦВ слід купувати в тій же компанії що й ОСАГО.

Франшиза - це абсолютна, безумовна, фіксована сума грошових коштів, яку компанія не буде виплачувати в разі страхового випадку (ДТП). Цю суму доведеться заплатити винуватцю.


На сьогодні існують наступні варіанти франшиз з Автоцивілки-ОСАГО: 2600 грн., 2500 грн., 2000 грн., 1500 грн., 1300 грн., 1000 грн. і нуль.


Наприклад, якщо в полісі франшиза 2000 грн., а матеріальні збитки потерпілого - 10 000 грн., то страхова компанія виплатить 10000 - 2000 = 8000 грн. А 2000 грн. винуватцю доведеться заплатити потерпілому зі своєї кишені.


Чим менша франшиза - тим краща страховка ОСАГО (і для винуватця і для потерпілого). Але, як правило, чим менша франшиза - тим дорожча страховка ОСАГО.

Європротокол - це документ, який дозволяє зафіксувати страхову подію швидше, без участі поліції.


Умови фіксації (оформлення) страхової події (ДТП) без участі поліції за допомогою Європротоколу:


1) наявність діючих полісів ОСАГО у обох учасників ДТП

2) в результаті ДТП ніхто не має тілесних ушкоджень

3) обидва учасники домовилися, хто винуватець, і хто постраждав в ДТП

4) у учасників ДТП немає алкогольного (наркотичного чи іншого) сп'яніння

5) сума матеріального збитку потерпілого не перевищує 50 000 грн.


Європротокол буває "паперовий" і електронний.


Електронний європротокол доступний за посиланням.

Пряме врегулювання - це можливість потерпілому звернутися в свою ж страхову компанію з Автоцивілки-ОСАГО, за страховим відшкодуванням.


Стандартно, без прямого врегулювання, потерпілому потрібно звертатися за відшкодуванням в страхову компанію винуватця. Але завдяки системі прямого врегулювання тепер потерпілий може звернутися в свою ж страхову компанію.


Умови прямого врегулювання:


1) виключно два учасники страхового випадку (ДТП)

2) в ДТП визначено, хто винен, а хто постраждав

3) в ДТП немає тілесних ушкоджень (тільки матеріальний збиток)

4) у обох учасників ДТП є діючі поліси ОСАГО

5) страхові компанії учасників ДТП є учасниками системи прямого врегулювання (див. Список учасників)

Зелена картка

Так. Поліс "Зелена Картка" - це обов'язковий страховий документ при перетині кордону і для поїздок за кордон (47 країн) на власному автомобілі згідно українського та міжнародного законодавства.

Зелена картка - це міжнародна система автострахування на території 47 країн. Система "Зелена картка" передбачає придбання однойменного полісу "Зеленої картки" в разі поїздки за кордон на своєму авто. Поліс "Зелена картка" - це страхування відповідальності водія перед 3-ми особами, тільки не всередині країни (як внутрішня ОСАГО-Автоцивілка), а на території інших країн-учасників, крім України. Таким чином, усередині країни в Україні водії повинні мати поліс ОСАГО, а за кордоном - поліс Зеленої Картки.

Міжнародний поліс-сертифікат "Зелена Картка" (Green Card) - це обов'язковий документ при перетині кордону і для поїздок за кордон на власному авто. Суть Зеленої Картки - це страхування відповідальності водія перед 3-ми особами на території країн-учасниць Зеленої Картки (на сьогодні 47 країн). Якщо водій буде винен в ДТП за кордоном, то страховка "Зелена карта" покриє збитки постраждалим в межах ліміту відповідальності (максимальної суми виплати). Ліміт відповідальності (страхова сума або максимальна сума відшкодування) встановлюється відповідно до законодавства країни, в якій сталося ДТП.


Таким чином, щоб уникнути заборони на в'їзд в іншу країну, або отримання штрафу за відсутність поліса Зеленої Картки або щоб уникнути додаткових витрат пов'язаних з можливими збитками потерпілого в результаті ДТП, рекомендуємо придбати поліс Зеленої картки перед виїздом за кордон на своєму автомобілі.

мініКАСКО