Все що потрібно знати про страхування Зелена Карта

Alok
Alok S 15.10.2020
ПОДІЛИТИСЯ:

Все що потрібно знати про страхування Зелена Карта

Що таке Зелена картка в страхуванні

Законодавство Зелена карта в Україні

Особливості Зеленої картки в Україні

Зелена картка на шляху в онлайн

Придбати страхування зелена картка в Україні - це зовсім не американська мрія. Зелена картка в Україні для подорожей за кордон - це міжнародна страхова послуга. І вона не має ніякого відношення до американської зеленої карти (green card) для отримання посвідки на проживання в США. Страхування зелена картка в Україні - це міжнародне автомобільне страхування однойменної системи Зелена карта. І щоб розібратися у всій цій тавтології, давайте спробуємо розібратися в усьому по-порядку.

Image Description

Що таке Зелена карта в страхуванні

Зелену карту слід розуміти в двох аспектах. По-перше, Зелена карта - це міжнародна угода між країнами-членами цієї угоди, про взаємне визнання полісів страхування відповідальності водіїв перед третіми особами на території країн-учасниць цієї угоди. Завдяки цією взаємною угодою, якщо у вас є поліс зелена карта, то ваша відповідальність перед третіми особами, як водія, застрахована в усіх країнах, які входять в систему «Зелена карта».

А простіше кажучи, це звичайний поліс ОСАГО, який діє на території всіх країн Європи і деяких країн Азії та Африки. Але не слід плутати внутрішній український поліс страхування ОСАГО і поліс Зелена картка авто страхування. Суть у них однакова (і той і той це страхування відповідальності водіїв перед третіми особами), але територія покриття у них різна. Українська ОСАГО поширюється тільки на території України. А Зелена картка авто страхування діє у всіх інших країнах-учасницях, крім України. Тобто, якщо автомобіль зареєстрований в якійсь країні (наприклад в Україні), то на авто повинна бути внутрішня (українська) страховка, а зелена картка для авто в Україні потрібна саме на авто для подорожей за кордон (вся Європа і деякі країни Азії та Африки).

Угода про зелену картку вступило в дію в далекому 1953 році, а на сьогодні учасниками системи вже є більше 40 країн. Серед них:

Австрія, Бельгія, Болгарія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Данія, Іспанія, Естонія, Франція, Фінляндія, Великобританія, Греція, Угорщина, Хорватія, Італія, Ірландія, Ісландія, Люксембург, Литва, Латвія, Мальта, Норвегія, Нідерланди, Португалія, Польща, Румунія, Швеція, Словаччина, Словенія, Швейцарія, Албанія, Андорра, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Білорусь, Ізраїль, Іран, Марокко, Молдова, Чорногорія, Росія, Сербія, Туніс, Туреччина і звичайно ж Україна (для іноземців які приїжджають в Україну). Поліс зелена картка для авто в Україні, оформляється виключно на українські автомобілі з покриттям всі країни, крім України.

Таким чином, щоб відвідати на автомобілі одну країну з вищевказаного списку, необхідно вдома придбати карту міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на умовах міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена карта".

Законодавство Зелена карта в України

Зелена карта в Україні регламентується Законом України "Про ОСАГО". Так само як і ОСАГО, страхування Зелена карта в Україні регулюється МТСБУ. Україна першою в пострадянському просторі стала учасницею міжнародної системи Зелена Карта (з 1997 року). Це стало можливим завдяки тому що:

1. В Україні ОСЦПВ (ОСАГО) є обов'язковим видом страхування

2. В Україні існує Національне Бюро (МТСБУ), в яке входять всі страхові компанії по ОСАГО

3. Вимоги Міжнародної системи "Зелена карта" офіційно визнані в Україні (Законом та МТСБУ)

У кожній країні, яка бере участь в системі страхування Зелена карта, як і в Україні, є своє Національне Бюро, яке займається відшкодуванням збитків з вини водія-нерезидента. Але виплата страхового відшкодування відбувається на умовах законодавства країни, в якій настав ДТП. Так наприклад, в Україні виплата по майну становить не більше 130000 грн. по одному транспортному засобу, в той час як в деяких країнах Європи цей ліміт становить 1 млн.євро. У цьому плані, зелена карта на авто для поїздок за кордон працює краще в тих країнах, де законодавчо закріплено більш високий рівень відшкодування.

Особливості Зеленої карти в Україні

Зелена карта для авто в Україні - не може замінити внутрішній поліс ОСАГО. Так само як і осаго не замінить обов'язкову зелену карту. Різниця в території покриття: якщо потрібно виїхати в іншу країну, потрібно купити Зелену карту для виїзду за кордон. Придбати зелену картку в Україні краще завчасно, але перш за все рекомендуємо вам ознайомиться з особливостями. Вона буває двох типів: довга і коротка. Або повна і часткова. Або страхування Зелена карта "вся система" і зелена карта "АБМР". В зелену карту "Вся система" ходять всі країни міжнародної системи Зелена карта (крім України для українських авто). АБМР - це зелена карта на 4 країни: Азербайджан, Білорусь, Молдова, Росія.

Зелену картку можна оформити на період від 15 днів до року. При цьому вона обов'язкова для всіх легкових авто, вантажівок, причепів, автобусів та двоколісних мотоциклів, моторолерів. На відміну, наприклад, від ОСАГО, ціна страховки Зелена карта не залежить від об'єму двигуна і міста реєстрації власника: ціна Зеленої карти єдина на всіх транспортних засобів обраної категорії.

Таким чином, вартість поліса зелена карта в Україні для українських авто залежить від:

1. Типу транспортного засобу

2. Періоду (терміну) страхування

3. Напрямку Зеленої карти (Вся система або тільки АБМР).

Вартість поліса зелена картка в Україні часто змінюється в залежності від коливання курсу ЄВРО. Так, падіння курсу національної валюти гривні призводить до подорожчання зеленої карти, і навпаки. Ціна зеленої картки єдина для всіх страховиків повних членів МТСБУ. Повні члени МТСБУ - це страхові компанії, які можуть здійснювати реалізацію і внутрішніх договорів ОСАГО і міжнародних полісів Зеленої карти. На сьогодні в Україні купити страхування зелена карта можна в одній з дев'яти страхових компаній, які надають послуги із зеленої картки. Це: ОРАНТА, АСКА, ІНГО, КНЯЖА, УТСК, ПЗУ, ТАС, УСГ, ПЕРША. Як бачимо, купити зелену карту в Україні досить просто, по суті, ціна страхування Зелена карта у всіх однакова. Різниця становить лише в розмірі додаткової неофіційної знижки, яку може надати страховий агент або брокер, за рахунок своєї комісійної винагороди. Тому ціна зеленої карти теж є важливим фактором вибору страхової компанії, оскільки якість послуги у всіх приблизно однакова. 

Зелена картка на шляху в онлайн

Завдяки впровадженню в Україні пару років тому системи "GreenCard online" вдалося практично повністю автоматизувати і діджіталізувати українську Зелену карту. Раніше, до цього, виписати зелену карту можна було кульковою ручкою від руки, без моментальної фіксації в ЦБД МТСБУ. Від цього страждали перш за все клієнти: при перетині кордону їх в кращому випадку відправляли додому, в разі підробленого, або відсутнього в системі полісу. У гіршому випадку, за підроблений поліс загрожував штраф і навіть кримінальна відповідальність. Як клієнту убезпечити себе від цих ризиків?

Перш за все потрібно розуміти всю повноту відповідальності придбання "неякісної" зеленої карти. А по-друге, потрібно було надати можливість моментальної перевірки поліса відразу ж після придбання. І МТСБУ вдалося це реалізувати, завдяки чому зараз поліси зеленої карти моментально перевіряються в базі МТСБУ за номерним знаком автомобіля, номером полісу або QR-коду на бланку суворої звітності. Так, поки що потрібен паперовий “зелений” бланк. Але зовсім скоро, вже в 2020 році, зелена карта стане "чорно-білою", тобто повністю електронною, що дасть можливість показувати її у візуальній формі на екрані смартфона або зовсім не показувати, оскільки її наявність можна буде перевірити онлайн. Це стало можливим завдяки рішенню Генеральної Асамблеї Ради Бюро "Зелена карта" від 14.06.2019 року, за яким було дозволено перейти від звичаного зеленого сертифікату на чорно-білий, щоб уже електронний поліс зелена картка онлайн можна було показувати візуально або роздрукувати на звичайному аркуші А4 за допомогою звичайного принтера.

Згідно вищевказаного рішення, електронні бланки нового зразка повинні будуть прийматися всіма органами вже з липня 2020.

Які плюси? По-перше, економія часу. Не потрібно буде їхати в офіс страхової компанії перед поїздкою за кордон, коли часу і так бракує. По-друге, після отримання "чорно-білого" електронного онлайн поліса зеленої картки його моментально можна буде перевірити в ЦБ МТСБУ. По-третє, показувати зелену карту можна буде з екрану смартфона. По-четверте, можна буде навіть не показувати поліс, оскільки його дійсність можна перевірити за номерним знаком транспортного засобу. По-п'яте, поліс зеленої картки можна буде пролонгувати перебуваючи вже за кордоном. По-шосте, при втраті роздрукованого поліса, не важко буде його знову роздрукувати, без візиту в страхову компанію. Ну і головне, ціна зеленої картки: вартість зелена картка в Україні буде трішки дешевше, за рахунок економії витрат на зелених бланках суворої звітності.

Як бачимо, висновок очевидний: зелена картка онлайн - це підвищення і якості і швидкості наданої онлайн страхової послуги. А тепер уявіть, що крім цього, ви зможете порівняти в одному місці страхові компанії не тільки за якістю, але і за ціною. І придбати страхування зелена картка в Україні з найменшими втратами часу і грошей.

Порівняння провідних страхових компаній в одному місці, вибір найбільш прийнятного варіанту, найкраща вартість зелена карта і отримання додаткової знижки. Все це можливо завдяки всеукраїнському онлайн сервісу страхування зелена картка онлайн на Ринокстраховка. Ціна зеленої картки хоч і однакова у всіх страховиків, але додаткові знижки сервісу Ринокстраховка дозволяють додатково заощадити гроші на обов'язковому придбанні страховки. Придбати страхування зелена картка тепер не тільки просто, але й вигідно. Зелена карта в Україні для подорожей за кордон - це міжнародна страхова послуга, яку зручно придбати не виходячи з дому чи офісу в одному місці, порівнявши пропозиції провідних страхових компаній і вибравши найбільш вподобаний варіант, отримавши максимально-можливу знижку від першого українського страхового агрегатора зелених карт в Україні для українських транспортних засобів.

ПОДІЛИТИСЯ: